top of page

Atsargiai! Mieste genys

Trukmė

Metai

Tema

Kalba

Subitruota

lenkų

1 min

2019

 tvarumas

miestas

lietuviškai

Atidaręs automobilio dureles, išgirdau kaip į artimiausią medį stuktelėjo genys.

Išlipęs iš automobilio, visu kūnu atsitrenkiau į ribą tarp vietos, kurioje gyvenu, ir vietos, kurioje dirbu. Esu įsikūręs mažame kaimelyje netoli Varšuvos, kur ką tik parvažiavau iš miesto.

Pamatytas genys paskatino mane ieškoti garsinių ribų savo kasdienybėje. Supratau, kad pripratau prie daugelio garsų ir to, kaip juos girdžiu. Nors daugelis jų, metaforiškai ir tiesiogine prasme, tampa ribomis

Produseris Bartosz Panek

Vertimas Judita Ragauskaitė

Subtitrai Ignė Narbutaitė

Animacija Emilija Juzeliūnaitė

Bartosz Panek

Radijo dokumentikos kūrėjas ir reporteris, turintis daugiau nei 20 metų profesinę patirtį. Šiuo metu jis yra nepriklausomos audio istorijų platformos „Free Range“ kūrybinio skyriaus komandos narys. Lenkijos ir tarptautinių apdovanojimų laureatas, tarp jų – „Prix Italia“, už novatorišką dokumentinę kalbą. Jo darbai buvo įvertinti konkursuose ir garso festivaliuose Italijoje, Prancūzijoje, Kroatijoje, Nyderlanduose, o dabar ir Lietuvoje. Lenkijos kultūros ir nacionalinio paveldo ministerijos bei Varšuvos miesto stipendininkas. Antrąją jo negrožinės literatūros knygą apie buvusius valstybinius ūkius 2023 m. išleis leidykla „Czarne“. Dviračių ir bėgimo miške entuziastas. Jei nebūtų apsigyvenęs žemumose, gyventų kalnuose.

Bartosz Panek_portrait.jpg
BANGUOJA__logo j-12.png
bottom of page