top of page

Atsimenu jo žvilgsnį. Istorija apie karį ir migrantą

Trukmė

Metai

Tema

Kalba

lietuvių

44 min

2021

migracija

geopolitika

2021 m. vasarą kasdien dešimtys, o vėliau ir šimtai žmonių pradėjo neteisėtai kirsti Lietuvos sieną per Baltarusiją. Dėl to Lietuva sustiprino savo sienos apsaugą, pradėjo statyti metalines tvoras ir spygliuotos vielos barjerą, o prie budinčių pasieniečių prisijungė kariai.

Garso dokumentika „Atsimenu jo žvilgsnį. Istorija apie karį ir migrantą“ pasakoja apie karį savanorį Domą, paskirtą budėti Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, turėjusį vykdyti migrantų atstūmimo politiką. Vieną dieną gavęs prašymą padėti pažįstamo draugui, irakiečiui-sirui Bahaai, atsidūrusiam migrantų sulaikymo stovykloje, Domas susiduria su dilema: kaip vykdyti tarnybą, kai jos pasekmes išvysti iš arti? Jiems bendraujant vis artimiau, Domas galynėjasi su pareigos ir kaltės jausmais. Tai dokumentika apie žmogiškumo pergalę geopolitiniame konflikte ir siekį, kad abiejose jo pusėse būtų mažiau skausmo.

„Atsimenu jo žvilgsnį. Istorija apie karį ir migrantą“ buvo pristatytas tarptautiniame radijo dokumentikų festivalyje „IFC AudioDocs 2022“.

Prodiuserė Sigita Vegytė

Redaktoriai Vaida Pilibaitytė ir Adomas Zubė

Vertimas į anglų k. Ieva Žvinakytė

Sigita Vegytė

LRT Radijo žurnalistė ir dokumentikų prodiuserė. Kelerius metus dirbo naujienų tarnyboje, kūrė ir vedė laidas apie mokslą bei užsienio naujienas. 2019 m. prisijungė prie „Radijo dokumentikos“ komandos. Savo darbuose daugiausiai dėmesio skiria kariniams konfliktams, nacionalinio saugumo bei gynybos, ir žmogaus teisių temoms. 2021 m. jos dokumentika „Žmogus po skafandru“ buvo nominuota tarptautiniame festivalyje „Prix Europa“.

Sigita Vegytė Portrait2.png
BANGUOJA__logo j-12.png
bottom of page