top of page

Garso atradimai

Trukmė

Metai

Tema

Kalba

Subitruota

anglų

30 min

2021

negalia

kalba

lietuviškai

„[skylančio dangaus garsas]

 

[spartėjančios širdies garsas]

[šešėlių už durų garsas]

 

Poetas Raymondas Antrobusas tyrinėja garso pritaikymo akims meną, tyrinėdamas poetines subtitrų galimybes. 

 

Ką subtitrai, sukurti nušviesti mums filmų ir televizijos laidų garsinį pasaulį, gali atskleisti apie tai kaip mes suvokiame garsą?

 

Raymondas kalbasi su kurčiaisiais poetais ir menininkais, siekdamas sužinoti apie jų patirtis navyguojant tarp žodžių. Ar subtitrai tėra paprastos transkripcijos – [durų skambutis] – ar subjektyvus vertimas? Kaip galėtume iš naujo juos įsivaizduoti? 

[Išradimo garsas]

 

Audio pasakojime dalyvauja garso menininkė Christine Sun Kim, poetė Meg Day, režisierė ir „FWD Doc“ įkūrėja Lindsey Dryden ir subtitrų kūrėjas Colum Davidson iš „Red Bee Media“. Poetiškus pasakojimo subtitrus įkvėpė Christine Sun Kim darbai. 

 

Ši dokumentika egzistuoja trejomis formomis – kaip radio laida, transkripcija su Raymondo komentarais ir subtitruotas vaizdo įrašas.“ – prodiuseriai.

Kalbėtojas ir rašytojas Raymond Antrobus

Prodiuserė Eleanor McDowall

Garso inžinierius Mike Woolley

Vykdomasis prodiuseris Alan Hall

Vertimas Jurgita Astrauskienė

Subtitrai Ignė Narbutaitė

Raymond Antrobus

Gimė Londone anglų motinos ir jamaikiečio tėvo šeimoje. Jis yra knygų „Atkaklumas“ (angl. The Preservance, „Tin House“, 2020 m.) ir „Visi duoti vardai“ (angl. All the Names Given, „Tin House“, 2021 m.) autorius bei paveikslėlių knygos vaikams „Ar meškos gali slidinėti?“ (angl. Can Bears Ski?, „Candlewick Press“, 2020 m.) kūrėjas. 2019 m. jis pelnė Tedo Hugheso ir „Sunday Times / University of Warwick“ jaunojo metų rašytojo apdovanojimus ir tapo pirmuoju poetu apdovanotu „Rathbone Folio“ premija. Jis gyvena ir dirba Londone bei Naujajame Orleane ir yra kelių kurčiųjų labdaros organizacijų, įskaitant „Deaf Kidz International“ ir Nacionalinę kurčiųjų vaikų draugiją, ambasadorius.

​Raymond Antrobus portrait.jpg
BANGUOJA__logo j-12.png
bottom of page