top of page

Girdinčios akys

Trukmė

Metai

Tema

Kalba

Subtitruota

portugalų

30:36 min

2018

negalia

lietuviškai

Prieš beveik trejus metus Telmo Baldé dėl smegenų auglio neteko regėjimo. Šiuo metu ACAPO – Portugalijos aklųjų ir silpnaregių asociacija (Associação dos Cegos e Amblíopes de Portugal) jam taiko orientacijos, mobilumo ir kasdienių veiklų ugdymo terapiją. Keturis mėnesius terapeutė Sónia Manzarra jam padėjo naviguoti gatvėmis naudojantis baltąja lazdele. Radijo stotis „Antena1“ sekė visą procesą, leidūsį atskleisti problemas ir iššūkius, su kuriais susiduria silpnaregiai Portugalijoje. Portugalijos radijo stotims šis projektas tapo itin novatoriška patirtimi. Naudojantis binauralinio garso technologija stengtasi išgirsti aplinką Telmo ausimis su pilnu „360 laipsnių“ vietos pojūčiu. 

 

„Girdinčios akys“ – nuostabi Ritos Colaço istorija, sukurta drauge su garso inžinieriumi Paulo Castanheiro bendradarbiaujant su „Antena1“ ir „iNOVA Media Lab“ prie NOVA Socialinių ir humanitarinių mokslų mokyklos (Faculdade de Ciências Sociais e Humanas – NOVA FCSH).

 

Rekomenduojama klausytis su ausinėmis.

Prodiusuota Rita Colaço

Vertimas Aušrinė Benedikt

Subtitrai Ignas Balčius

Animacija Emilija Juzeliūnaitė

Rita Colaço

Rita Colaço yra Portugalijos radijo žurnalistė, pelniusi daugybę apdovanojimų, daugiau nei 20 metų Portugalijos visuomeniniame radijuje „Antena1“ rengianti įvairius garso pasakojimus ir reportažus. Ji koordinuoja didelio formato garso įrašus ir mėgsta dalytis pasauliu per garsus. 2017 m. Rita pradėjo tinklalaidę „Mano gyvenimo garsas“ (port. O som da minha vida), kuriame atkuriami prisiminimai, amžinai išliekantys žmonių ausyse. Ji yra dviejų berniukų mama, turi katę, dvi mongolines smiltpeles, o vieną dieną turės šunį. Laisvalaikiu (nors jo lieka nedaug) ji gamina auskarus iš kavos kapsulių, dribsnių dėžučių ir audinių, kuriuos parsiveža iš savo kelionių kaip „Antena1“ reporterė. Kūrėja svajoja duonos sunkvežimį paversti studija ir važinėti po Portugalijos kaimus su projektu „Auto-radijas“.

Rita's photo.png
BANGUOJA__logo j-12.png
bottom of page