top of page

Glaistas

Trukmė

Metai

Tema

Kalba

Subtitruota

rusų, anglų

3:44 min

2019

Holokaustas

lietuviškai

„Glaistas“ – tai garso kelionė po buvusio Vilniaus geto teritoriją ir trūkinėjančius prisiminimų apie Holokaustą vingius. Kelionės garsinis žemėlapis sudarytas iš specialiai kiekvienai erdvei sukurtų muzikinių fragmentų, o judėjimo kryptį brėžia keturi Holokaustą išgyvenusių, po karo iš gimtosios Vilnios į Izraelį persikėlusių žmonių balsai, „Glaisto“ kūrėjų įrašyti 2019 metų gegužę pokalbiuose Tel Avive, Jeruzalėje ir Haifoje. Festivalio programoje pristatoma antro kiemo Žemaitijos g. ištrauka. 

Dramaturgas Rimantas Ribačiauskas

Režisierius Mantas Jančiauskas

Kompozitoriai: Jūra Elena Šedytė, Andrius Šiurys

Vertimas: Rimantas Ribačiauskas, Ana Ablamonova, Olga Lempert, Darius Ross, Vsevolod Chernozub

Subtitrai Adoma Zubė

Animacija Emilija Juzeliūnaitė

Rimantas Ribačiauskas

Dramaturgas ir prodiuseris, dirbantis teatre, skaitmeninėse medijose arba šių sričių sankirtose. Yra baigęs kultūros vadybos studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei interaktyvių medijų magistro programą Trinity koledže, Dublino universitete. Kelerius metus dirbo Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, kur, bendradarbiaudamas su kitais kūrėjais, parašė tekstus dokumentiniams spektakliams „Žalia pievelė“, „Dreamland“, „Vaidina Marius Repšys“, inicijavo ir koordinavo skaitmeninį teatro archyvą „Teatroteka“. Nuo 2020-ųjų dirba laisvai samdomu kūrėju, rašo scenarijus spektakliams, muzikiniams projektams, interaktyvioms instaliacijoms.

Rimantas Ribaciauskas  PORTRETAS (Ricio Masilionio nuotrauka) .png
Mantas Janciauskas portretas (Nuotrauka is asmeninio archyvo).jpg

Mantas Jančiauskas

Tarpdisciplininio meno projektų režisierius. Baigė režisūros bakalauro ir magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Po studijų baigimo stažavosi užsienyje, kur stebėjo ir dalyvavo Milo Rau bei Krzysztofo Warlikowskio repeticijose. Savo kūrybinę tapatybę identifikuoja kaip paieškas tarp dokumentinio, patyriminio ir įvietinto teatro krypčių. Didelį dėmesį skiria politiškai ir socialiai aktualioms temoms, tyrinėja žmogaus, atsidūrusio ribinėse moralės, geografijos ir laiko prasme situacijose. Savo spektaklius ir kūrybinius eksperimentus pristatė Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, OKT Vilniaus miesto teatre, Vilniaus senajame teatre ir užsienyje.

Jūra Elena Šedytė

Kompozitorė ir atlikėja, pastaruosius keletą metų yra aktyvi elektroakustinės, vokalinės ir kolektyvinės kūrybos srityse. Vysto kūrybinius metodus, inspiruotus šiuolaikinės-improvizacinės muzikos komponavimo technikų samplaikos su kitomis disciplinomis. Kolektyvinės kūrybos veikla atsiskleidžia muzikos ir tarpdisciplininės kūrybos grupėse: „Edgy Palates“, „Ambulance on Fire“, „Warming, warming“. Jūra Elena taip pat inicijuoja ir rūpinasi muzikos kūrinių leidyba. 2023 metais debiutavo kaip elektroakustinės muzikos koncertų ciklo NICHE kuratorė.

Jura Elena Sedyte portretas (Justinos Mykolaitytes nuotrauka 1).jpg
Andrius Siurys portretas (Arturo Morozovo nuotrauka).png

Andrius Šiurys

Elektroninės, akademinės instrumentinės, taikomosios muzikos kompozitorius, įvairių grupių narys bei atlikėjas. Jo kūryboje muzikalumas susipina su siurrealizmu, absurdo išraiška, įvairiais vaizdiniais, savotiškomis kaukėmis. Programiniuose pavadinimuose dažnai pasikartoja žodis „sapnas“, ryški nemigos–nakties–mistiškumo linija metaforų, simbolių kalba. Kūrinių muzikinei išraiškai itin svarbią reikšmę turi žodis: dažnai partitūrų pradžioje pateikiami epigrafai, eilėraščiai, ištraukos. Partitūrų aleatoriniuose fragmentuose, kartu su užrašytais vaizdiniais, pateikiami dailininkės Paulinos Simutytės piešiniai.

BANGUOJA__logo j-12.png
bottom of page