
MENTORYSTĖ
Dokumentinis garso pasakojimas yra unikalus gyvis. Tai nei grynasis garso menas, nei grynoji žurnalistika, nei viešas istorijų pasakojimas. Tai kažkas tarp jų.
Garso pasakojimų dirbtuvėse kvietėme žaisti su dokumentine garso medija ir lydėjome kūrybiniame kelyje. Bandėme išsiaiškinti, kaip garso pasakojimo formatą išnaudoti pagaviai ir autentiškai pasakojant savo, draugų ar kito istorijas.
Dalyviai: Aušra Umbrasaitė, Kornelija Zaicaitė, Gabija Vyšniauskaitė, Marie-Line Deleye, Kaja Elena Brilė, Ieva Padolskytė, Liuda Drižytė, Justina Varnaitė, Medeina Augulis, Miglė Vasiliauskaitė.
Čia galite susipažinti su mentorystės programos dalyvių darbais.
Mentoriai
Adomas Zubė
Radijo prodiuseris, kaip garso pasakojimų redaktorius dirba su žurnalistų kolektyvu NARA. Jo pasakojimai skambėjo LRT RADIJO ir LRT KLASIKOS eteryje, jis yra vienas iš audiofestivalio „Banguoja“ organizatorių. Savo kūrybinėje praktikoje Adomas tyrinėja, kaip garso žurnalistika gali susipinti su garso menu ir kaip autentiški balso įrašai, kartu su kitais garso elementais (garsovaizdžiais, vibracijomis ir muzika), gali susilieti į vieną, takią garso tekstūrą.


Sigita Vegytė
LRT žurnalistė ir radijo dokumentikų prodiuserė. Savo darbuose gilinasi į sociopolitines problemas, tarptautinius santykius, saugumą ir gynybą. Daugiausiai dėmesio šiose temose skiria žmonių istorijoms – jai įdomu, ką žmonės patiria tokiose ribinėse situacijose kaip karas. Naujausiuose darbuose pasakoja apie Rusijos karą prieš Ukrainą bei migracijos krizę prie Baltarusijos ir Lietuvos (ES) sienos. Sigitos dokumentikos pristatytos tarptautiniuose festivaliuose Prix Europa, EBU International Feature Conference, Internazionale a Ferrara.
Kata Bitowt
Garso režisierė. Dirba LNB garso įrašų studijoje ir bendradarbiauja su NARA. Dirbant tiek su studijiniais, tiek su išoriniais garsais, Katai įdomus klausimas išlieka: kur yra ir kaip kinta ribos tarp garso – triukšmo – muzikos?


Indrė Kiršaitė
NARA žurnalistė ir redaktorė, tinklalaidžių ir tekstų autorė. Ji baigė žurnalistikos studijas Vilniaus universitete, vėliau dirbo LRT radijo naujienų tarnyboje, o 2020 m. prisijungė prie NARA. Pastaruosius kelerius metus ji daugiausia dėmesio skiria dokumentiniams pasakojimams, gilinasi į socialines ir žmogaus teisių temas, taip pat užsiima medijų edukacija.
Rūta Dambravaitė
LRT RADIJO žurnalistė, kuria „Radijo dokumentikos“ laidas. Rūtai įdomu pasakoti istorijas ir kas kartą ieškoti savo būdo tai padaryti. Idėjos dažnai kyla atsitraukus nuo kompiuterio ir montažinės, tad svarbu nepraleisti visų įmanomų šansų įkvėpimui pasisemti.
