top of page

Juodaodė Lucija

Trukmė

Metai

Tema

Kalba

Subtitruota

Švedų

50 min.

2015

rasizmas

ksenofobija

lietuviškai

2012 m. gruodžio 13 d. rytą pusė milijono švedų įsijungė televizorius, kad galėtų stebėti Šventosios Liucijos dienos šventę – vietinę Kalėdų ceremoniją, kuri laikoma šviesos spinduliu tamsią Švedijos žiemą. Tais metais garbė vaidinti šventąją Liuciją atiteko Astridai Cederlöf, keturiolikmetei mergaitei, įvaikintai iš Indijos.

Reakcija į tai, kad šventąją vaidina tamsiaodė mergaitė, buvo staigi. Labai greitai socialiniuose tinkluose užvirė rasistinės pastabos apie tai, kad švedų tradicija sunaikinama visiems laikams.

Kūrinyje „Juodaodė Lucija“ pasakojama, kaip Astridos Cederlöf gyvenimą aukštyn kojomis apverčia tūkstančiai neapykantos kupinų komentarų, kurių daugumą parašė Švedijos demokratų - populistinės dešiniųjų partijos, 2014 m. visuotiniuose rinkimuose tapusios trečia pagal dydį Švedijos politine partija - šalininkai. Kūrinys taip pat pristato du žmones, kurie anonimiškai įžeidinėjo jauną moksleivę, šalyje, kurią vis labiau kamuoja netolerancija ir rasizmas.

Autorius Måns Mosesson

Prodiuseris Robert Barkman 

Transliuotojas Sveriges Radio

Vertimas Urtė Liepuoniūtė

Subtitrai Adomas Zubė

Finansuoja Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje.

Måns Mosesson

Tiriamosios žurnalistikos žurnalistas, „Stora journalistpriset“, „Ikarospriset“ ir tarptautinio apdovanojimo „Prix Italia“ laureatas. Jis yra dirbęs dokumentinių filmų prodiuseriu Švedijos radijuje, o šiuo metu dirba reporteriu „Dagens Nyheter“.

Måns Mosesson portairt.jpg
BANGUOJA__logo j-12.png
bottom of page