top of page

Kalės nori žaisti

Trukmė

Metai

Tema

Kalba

Subtitruota

suomių

43:35 min

2022

LGBTQ+, seksualumas, galia

lietuviškai

Ar galia seksualiniame žaidime gali atskleisti tikrąsias galios struktūras ir suteikti galimybę imtis pokyčių? Ar BDSM gali būti ugdantis? Kodėl skausmas sukelia seksualinį malonumą?

 

Šie klausimai buvo svarstomi dar XX a. septintajame ir aštuntajame dešimtmetyje vykusiuose „feministiniuose sekso karuose“, kurių metu buvo karštai diskutuojama, ar sadomazochizmas yra patriarchato smegenų plovimo dalis, ar (iškreiptas) radikalus veiksmas siekiant lygybės. Grupė „Extaasi“, Suomijos sadomazochizmo pogrindžio kultūros atstovės, taip pat savaip dalyvavo šiose diskusijose.

 

Pasakojime nagrinėjama žavi ir šiurpi sadomazochizmo estetika, taip pat su juo susiję groteskiški vaidmenys ir archetipai. Sadomazochizmas nagrinėjamas kaip privatus seksualinio malonumo šaltinis ir kaip viešas veiksmas, be to, jame atsispindi sadomazochizmo gebėjimas spręsti moralines problemas ir keisti visuomenės galios struktūras.      

 

Šioje garso esėje pateikiamos ištraukos iš BDSM seanso, vykusio tarp dviejų sekso industrijos profesionalų – dominatrix (dominuojančio partnerės) Taros Atrox ir Camillos Rantanen. Kalbinti ekspertai – seksualumo temų terapeutė ir bondage (surišimo) menininkė Ceci Ferox ir Åbo Akademi tyrėja Anna-Elena Pääkkölä.

 

Kūrinys gali būti netinkamas jautriems klausytojams.

Autorė Suvi Tuuli Kataja

Vertimas Urtė Liepuoniūtė

Subtitrai Adomas Zubė

Animacija Emilija Juzeliūnaitė

Suvi Tuuli Kataja

Daugybę apdovanojimų pelniusi režisierė, scenaristė ir garso dizainerė iš Suomijos. Kataja dirba su novatoriškais ir eksperimentiniais garso pasakojimais. Šiuo metu ji rašo savo pirmąjį romaną, kuris bus išleistas audioknygos formatu. Naujausias jos darbas – draminis audio serialas „Moters kerštas“ – yra apdovanotas ir nominuotas tarptautiniu lygiu (festivalyje „Prix Europa“, tarptautinėje audio dokumentikos konferencijoje IFC, BANFF festivalyje). Ji taip pat režisuoja muzikinius vaizdo klipus, dėsto scenarijaus rašymą ir garso meną universitetuose, dirba kuratore. Ji tiki, kad garso revoliucija jau prasidėjo.

Suvi_Tuuli_Kataja_picture.png
BANGUOJA__logo j-12.png
bottom of page