top of page

Kryžiai dykumoje

Kalba ispanų k.

Trukmė 26 min.

Tema migracija

Subtitruota lietuviškai

„Las Raras” yra ispanakalbė dokumentikos tinklalaidė, kuri dalinasi istorijomis apie žmones, atsisakančius paklusti normoms, dirbančius dėl socialinių pokyčių ir metančius iššūkius status quo.

Tinklalaidėje „Kryžiai dykumoje” „Las Raras“ mus pakviečia į kelionę per Sonorano dykumą Arizonoje kartu su vyru, statančiu medinius kryžius tose dykumos vietose, kuriose buvo rasti mirusių migrantų kūnai. Tinklalaidėje išgirstame ir dykumoje paklydusių migrantų balsus, kurie kviečiasi pagalbos, skambindami 911. Prieiga prie skambučių įrašų archyvų gauta JAV Informacijos Laisvės įstatymo dėka.

Prodiuseris Dennis Maxwell

Montažas Catalina May

Garso dizainas Martín Cruz

Originali muzikaAndrés Nusser
Tinklalaidė Las raras

Vertimas Ksaveras Stuoka

Subtitrai Ignė Narbutaitė
Animacija Emilija Juzeliūnaitė

Apdovanojimai Geriausia dokumentika ne anglų kalba Third Coast International audio festivalyje 2020 m. Žmogaus teisių apdovanojimas Bienal Internacional de Radio 2021 m. Nominantas Geriausios audio dokumentikos kategorijoje Tarptautinėje dokumentikos asociacijoje, 2020 m.

Dennis Maxwell, Catalina May, Martín Cruz

Portretas Martin Cruz ir Catalina May.jpg

Catalina May – čilietė žurnalistė, gyvenanti ir kurianti Santjago mieste Čilėje. Prieš pradėdama darbą „Las Raras“ ji daugiau nei dešimtmetį rašė žurnalistinius straipsnius ir dirbo švietimo srityje. Catalina taip pat dirba „Adonde Media“ redakcijos konsultante.

Martin Cruz yra garso inžinierius, garso dizaineris, muzikantas ir kameros operatorius iš Santjago, Čilės. Jis yra tinklalaidės „Las Raras“ bendrakūrėjas ir garso dizaineris. Jo sukurtų garsovaizdžų ir muzikos dėka „Las Raras“ dokumentikos tampa patirtimis, stipriai įtraukiančiomis klausytojus. Martin taip pat yra ir „Adonde Media“ garso vadovas.

Dennis Maxwell gimė Santjago mieste Čilėje. Vėliau jis persikėlė į Kaliforniją ir ten mokėsi kino mokykloje. Jo darbai pasirodė tokiose platformose kaip „New York Times Op-Docs“, KQED “Spark“ seriale, Čilėje vykstančiame „Providencia“ filmų festivalyje, Kolumbijoje vykstančiame „Internacional Global Bogota“ festivalyje, BBC „Mundo“ radijo laidoje, įgarsinančioje lotynų amerikiečių istorijas „Radio Ambulante“, Public Radio International radijo laidoje „The World“ bei tinklalaidėje „Las Raras“.

BANGUOJA__logo j-12.png
bottom of page