top of page

Negaliu tylėti. Baltarusių istorijos

Kalba lietuvių/rusų k.

Trukmė  2 dalys po 45 min.

Tema migracija

Įgarsintas lietuviškai

Šį kūrinį festivalio progamoje galėjote klausyti festivalio metu  2021 rugpjūčio 24 d. - spalio 31 d.

Kūrinio perklausa LRT audiotekoje I dalis ir II dalis

TRANSKRIPTAS


Nebegalėję tylėti ir taikytis su neteisybe, dalis baltarusių 2020 metų rugpjūtį išėjo į gatves reikalauti Aliaksandro Lukašenkos pasitraukimo. Už dalyvavimą taikiuose protestuose tūkstančiai žmonių patyrė jėgos struktūrų smurtą, buvo įkalinti, o vėliau ir persekiojami. Dėl saugumo dalis jų pasirinko palikti Baltarusiją ir atvykti į Lietuvą.

Pirmojoje laidos apie baltarusius Lietuvoje dalyje, penki žmonės pasakoja apie savo apsisprendimą nebetylėti apie savo patirtus išgyvenimus, persekiojimą ir aplinkybes, privertusias palikti namus.

Antrojoje laidos dalyje dėl persekiojimų iš Baltarusijos pasitraukę žmonės Lietuvoje kuria naujus gyvenimus. Nors baltarusiai tiki, kad čia gyvens tik laikinai, jie vis tiek turi prisitaikyti ir įsikurti. Fiziškai būdami Lietuvoje, mintyse jie nuolat nešiojasi namų ilgesį, rūpestį dėl gimtos šalies ateities, draugų saugumo ir deda tokias pastangas, kokias gali, kad išsilaisvinimo viltis neužgestų.

Prodiuserė ir garso dizainerė Vita Ličytė

Redaktorė Sigita Vegytė

Transliuotojas LRT Radijas
Šaltinis LRT archyvas
Animacija Emilija Juzeliūnaitė

Vita Ličytė

Vitos Ličytės portretas įrašų studijoje prie mikrafono.jpg

2013 m. baigė žurnalistikos studijas Vilniaus universitete. Ji jau 10 metų dirba LRT radijuje, per kuriuos buvo nereguliarių radijo dokumentikos žanro bandymų. 5 metus reguliariai kuria laidą „Radijo dokumentika“. 2018 metais gavo prestižinį apdovanojimą kylantiems Europos radijo prodiuseriams Åke Blomström Award. 

BANGUOJA__logo j-12.png
bottom of page