top of page

Perlas

Trukmė

Metai

Tema

Kalba

Subtitruota

prancūzų

49:55 min

2022

moterų teisės

lietuviškai

Būti moterimi, būti pilna,

Vėl turėti savo perlą tarp kojų. 

 

Fos gyvenimą ir kūną valdė jos bendruomenė, tėvas, vyras. Būti nuolankia ir tylia – štai kas iš jos buvo reikalaujama. Kad tokia valdžia įsitvirtintų, ji buvo pažymėta paklusnumo antspaudu – ekscizija (išpjovimas), kai jai buvo 6 metai.

 

Fos niekada nenorėjo būti tokia moterimi. Ištremta į Belgiją ji supranta, kad žodis „moteris“ nusipelno kitokio apibrėžimo nei tas, kurį ji žinojo, kad moteris turi teisę į kūno neliečiamybę ir malonumą. Ji nusprendžia susigrąžinti savo gyvenimą ir susigrąžinti sužeistą kūną. Tam ji pasirenka chirurginę klitorio rekonstrukciją. Jos istorija rutuliojasi kaip garso pasakojimas, kurio metu Fos atsiskleidžia, ji nukelia mus į tolimą praeitį, į priverstinę santuoką ir į dieną, nuo kurios prasidėjo visas jos gyvenimas: tą dieną, kai iš jos buvo atimtas perlas.

Režisierė Yasmina Hamlawi

Dalyvavo Fos ir jos vaikai, Martin Caillet, Fabienne Richard, Cendrine Vanderhoven

Redaktorė  Roxane Brunet

Montažas Joachim Glaude

Muzika ir kompozicijos Manuel Hermia

Atlikėja Sigrid Vandenbogaerde

Prodiusavimas Jackal Productions

Vertimas Algirdas Požėla

Subtitrai Adomas Zubė

Animacija Emilija Juzeliūnaitė

Yasmina Hamlawi

Gimė 1975 m. Prancūzijoje. Ji yra tarptautinės viešosios teisės doktorantė. Savo darbe ji daugiausia dėmesio skiria moterų galimybei naudotis pagrindinėmis teisėmis globalizuotame pasaulyje. Nuo arabų pasaulio iki Indijos, nuo Bangladešo iki Irano Yasmina rašo apie žmones ir jų kovą už gyvenimą: socialinę lygybę, migraciją, prieigą prie vandens ir švietimo, poveikį klimatui. Savo reportažų metu ji nusprendė iškeisti plunksną į mikrofoną ir sukūrė pirmąjį dokumentinį pasakojimą „Tremties kaina“ („The Price of Exile“). Savo radijo kūryba Yasmina ir toliau suteikia balsą žmonėms be balso ir nagrinėja nematomas, sunkiai perteikiamas temas. Ji tyrinėja garso teritorijas, kad suteiktų pasakojamai istorijai jėgos ir tikslumo. Jos antroji radijo dokumentika „Perlas“ 2021 m. gavo URTI International Radio Grand Prix apdovanojimą ir buvo pripažinta geriausia Europos radijo Dokumentika festivalyje „Prix Europa“ 2022 m.

photo_yasmina_ hamlawi.png
BANGUOJA__logo j-12.png
bottom of page