top of page

Šaukiniai

Trukmė

Metai

Tema

Kalba

Subtitruota

anglų

27:30 min

2022

karas

lietuviškai

Žmogus ir jo Morzės raktas: tai ukrainiečio radijo mėgėjo Volodymyro Gurtovo (šaukinys US7IGN) istorija Kyjive vykstant Rusijos invazijai. Kai 2022 m. vasarį jo žmona ir vaikai pabėga į Lenkiją, jis liko gyventi jų bute, kur jam kompaniją palaiko tik radijo imtuvas ir šeimos žiurkėnas Pelė. Karo padėtis šalyje draudžia siųsti radijo pranešimus, todėl jis tampa klausytoju. Savo radijo ryšio įgūdžius jis pritaiko perimdamas rusų lakūnų pokalbius, perspėdamas kitus apie gresiančias oro atakas arba taisydamas radijo imtuvus savo draugams ir kaimynams. Naktį tarp oro antskrydžių jis įrašinėja savo garso dienoraščius. Mėnesiai bėga, Pelė sukasi savo rate, o jis suka radijo imtuvų ciferblatus – jų mirgančios gintarinės lemputės atveria langą į pasaulį už karo ribų. Istorija apie signalų siuntimą ir priėmimą užtemus Kyjivui. 

 

„Šaukiniai“ buvo sukurti BBC radijo stoties „BBC Radio 4“ / „Falling Tree Productions“ tinklalaidei „Lights Out“. Kūrinys pelnė sidabrinį „Prix Marulic“ apdovanojimą už geriausią 2023 m. dokumentiką.

Autorė Cicely Fell

Vertimas Goda Grigolytė

Subtitrai Aušra Umbrasaitė

Animacija Emilija Juzeliūnaitė

Cicely Fell 

Garso dokumentikos kūrėja. Jos, kaip nepriklausomos prodiuserės, darbe žmonių balsai derinami su lauko įrašais, stebint kraštovaizdžio, mitų ir atminties sankirtas. Autorė pradėjo kurti Paryžiaus radijui „Radio France International“, vėliau rašė ir kūrė dokumentinius pasakojimus „BBC World Service“ ir „BBC Radio 4“ Rusijoje („Sibiro istorijos“), Šri Lankoje („Dainuojančios Batticaloa žuvys“), Jungtinėje Karalystėje („Karibų domino klubas“) ir Oklahomoje („Dulkių dubenų baladės“). Jos darbai pelnė keletą tarptautinių apdovanojimų, tarp jų 2017 m. „Prix Marulic“ aukso prizą už geriausią audio dokumentiką su kūriniu „Looping Swans“ (Pasikartojančios gulbės) ir 2023 m. sidabrinį prizą už kūrinį „Šaukiniai“.

Cicely Fell.jpg
BANGUOJA__logo j-12.png
bottom of page