top of page

Svečiai

Latif Nasser, Eleanor McDowall,

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet

Moderuoja

Agnė Pakšytė

 

Anglų k.

 

18:00 - 19:00 val. 

Kviečiame susipažinti su kūrėjais kurie pasirinko mokslo istorijos, literatūros ir teatro studijas, tačiau šiandien meistriškai pasakoja neįtikėtinas istorijas audio formatu. Sesijos metu kalbėsime apie tai kaip jie pradėjo dirbti su garsu ir kaip iki tol sukauptos žinios ir patirtys įtakoja jų kūrybą. Kartu aptarsime kokią galią turi audio pasakojimai, kalbėsime apie jų personažų išgyvenimus bei klausytojų reakcijas. Sesijoje dalyvauja „Radiolab” vedėjas mokslo istorijos daktaras Latif Nasser, literatūros studijas baigusi prodiuserinės kompanijos „Falling Tree Productions” įkūrėja ir prodiuserė Eleanor McDowall, ir teatre karjerą pradėjusi Lenkijos Liublino Radijo žurnalistė ir prodiuserė Agnieszka Czyżewska-Jacquemet.

Latif Nasser

Latif Nasser portertas, fotografija Matthew Septimus _juodai balta nuotrauka.jpg

Niujorko Viešojo Radijo laidos „Radiolab“ vedėjas. Jo kuriami pasakojimai yra labai įvairūs: tai gali būti istorija apie profesionalų badmintoną, atominį mygtuką ar poliarinį lokį, kuriam patiko užsiimti lytiniais santykiais su grizliais. 2020-aisiais m. jis sukūrė mini serijas „Kitas Latifas“ (angl. k. The Other Latif)  apie jo bendravardį Gvantanamo kalinį. Be darbo audio formatu, Latifas yra ir vykdantysis prodiuseris Netflix mokslinės dokumentikos laidoje „Sujungti“  (angl. k. Connected). Jis dukart kalbėjo TED konferencijoje ir rašė Boston Globe dienraščio Ideas skiltyje. 2014 m. jis įgijo daktaro laipsnį Harvardo universiteto mokslo istorijos fakultete, dabar gyvena Los Andžele, Kalifornijoje.

Eleanor McDowall

besijuokiančios ELEANOR MCDOWALL  portretas medžių fone _juodai balta nuotrauka.jpg

Prodiuserinės kompanijos „Falling Tree Productions” įkūrėja. Ji yra BBC Radio 4 laidos „Sutrumpinimai“ (angl. k. Short Cuts) prodiuserė. Už šią laidą ji laimėjo Auksinį Apdovanojimą Geriausios Radijo Tinklalaidės kategorijoje britų Tinklalaidžių Apdovanojimuose 2017 m. ir 2018 m. Jos kuriamos audio dokumentikos apdovanotos Prix Europa apdovanojimu, du kartus Whicker’s World Foundation steigiamu Audio Pripažinimo Apdovanojimu, Auksiniu Apdovanojimu už Geriausią Tikrų Istorijų Pasakojimą Radijo Akademijoje ARIAS. Laisvalaikiu ji užsiima „Radijo Atlaso” (angl. Radio Atlas) k. tinklalaidės kūrimu – tai iš viso pasaulio atkeliaujančių anglų kalba subtitruotų tinklalaidžių namai – bei tinklalaidės „Aplinkos įrašai” (angl. k. Field Recordings) kūrimu.

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet portertas, įrašų studijoje_juodai balta.jpg

Jau daugiau nei 20 metų dirba Lenkijos Liublino Radijuje, dokumentikos skyriuje. Per šiuos metus Agnieszkos darbai įvertinti įvairiais nacionaliniais bei tarptautiniais apdovanojimais. Kalbėdama apie savo karjera radijo žurnalistikoje ji sako: „Prasmės ir universalumo ieškau ne dideliuose pasauliniuose įvykiuose ar svarbiose temose, o žmogaus gyvenime. Lašas atspindi vandenyną. Žmogus atiduoda savo sielą ir kūną visoms nelaimėms, karams, politiniams sprendimams ir socialinėms problemoms. Tad man svarbiausia ne klausyti, o išgirsti. Nėra supratimo be įsiklausymo.“

BANGUOJA__logo j-12.png
bottom of page