top of page

POKALBIAI SU KŪRĖJAIS:  mano šalį bombarduoja. Aš įrašinėju tinklalaidę

Data

Rugpjūčio 24 d.

18:00 - 19:00 val. 

Dalyviai

Olha Snitsarchuk

Volodymyr Yermolenko

Kateryna Lytvinchova

Vieta

Virtuali sesija

Moderuoja

Vaida Pilibaitytė

Kalba

Angliškai

2022 metų pavasarį Rusijai pradėjus plataus masto invaziją Ukrainoje, žurnalistai ir tinklalaidžių kūrėjai buvo priversti prisitaikyti prie naujos žiaurios realybės. Vieni išėjo savanoriauti, kiti - dokumentuoti karo nusikaltimų, o dalis ėmėsi misijos šviesti užsienio auditoriją apie šito karo istorinį, politinį ir kultūrinį kontekstą anglų kalba. Kūrėjai iš Ukrainos sako, kad kai kurių jų tinklalaidžių auditorija išaugo dešimtimis kartų, o klausytojų ratas apima ne tik Europą ir JAV, bet ir tokias šalis kaip Čilė, Kazachstanas, Hong Kongas ir Taivanas. 

 

Diskusijoje žinomų Ukrainos tinklalaidžių kūrėjai pasakoja apie savo darbą iki ir po vasario 24 d., auditorijos lūkesčius ir ką reiškia būti žurnalistu, kai tavo šalyje vyksta karas.

Dr. Volodymyr Yermolenko

Ukrainiečių filosofas, žurnalistas ir rašytojas. Politikos mokslų daktaras (Prancūzija), filosofijos mokslų doktorantūros kandidatas(Ukraina). Vienos didžiausių ir seniausių Ukrainos nevyriausybinių žiniasklaidos organizacijų „Internews Ukraine“ analitikos direktorius. „UkraineWorld.org“, multimedijų projekto apie Ukrainą anglų kalba, vyriausiasis redaktorius. Kyjivo Mohylos akademijos docentas. Knygų (negrožinės ir grožinės literatūros) autorius, Myroslavo Popovičiaus premijos (2021 m.), Petro Mohylos premijos (2021 m.), Jurijaus Ševeliovo premijos (2018 m.), Metų knygos Ukrainoje premijos (2018 m., 2015 m.) laureatas. „International Renaissance Foundation“ („OSI Network“) valdybos narys. Ukrainos instituto stebėtojų tarybos narys (2018-2021 m.). Viešasis lektorius, žurnalo „Krayina“ ir portalo „NV.ua“apžvalgininkas. Informacijos analizės ir medijų raštingumo ekspertas, kelių medijų raštingumo projektų, vykdomų pagal „Internews Ukraine“ ir „UkraineWorld“ veiklą, architektas ir instruktorius. Vienas iš tinklalaidžių „Kult:Podcast“ (ukrainiečių kalba) ir „Explaining Ukraine“ (anglų kalba) įkūrėjų ir autorių. Televizijos laidų „Ukraina Rozumna“ ir „Hromadske.Svit“ laidų „Hromadske.ua“ vedėjas (2016-2020 m.). Daugybės straipsnių tarptautinėje ir Ukrainos žiniasklaidoje autorius. Jo tekstai publikuoti „The Economist“, „Le Monde“, „Financial Times“, „New York Times“ „Newsweek“, komentarai viešinti „BBC“, „CNN“, „Al Jazeera“, „France 24“ ir kt. Jo tekstai ir interviu publikuoti ukrainiečių, anglų, prancūzų, vokiečių, lenkų, italų, rusų, olandų, norvegų, čekų, graikų, kinų ir kt. kalbomis. Trijų dukrų tėvas.

Dr. Volodymyr Yermolenko portrait.jpg
Kateryna Lytvinchova portrait.jpg

 Kateryna Lytvinchova

„Urban Space Radio“ (Ukraina), nepriklausomos žiniasklaidos ir

tinklalaidžių platformos, kuria siekiama garso kūriniais remti visuomenės brandą, redaktorė. Tinklalaidės „UA: The Day That We Survived“ (liet. „UA: Diena, kurią išgyvenome“) vedėja ir bendraautorė. Tinklalaidėje pristatoma tai, kas vyksta Ukrainoje po Rusijos invazijos į šalį, dalijantis tik patikrinta informacija ir asmeninėmis ukrainiečių istorijomis su anglakalbe auditorija. Kateryna Lytvinchova tiki, kad balsai, jei tik juos išgirstame, gali būti tokie pat galingi kaip ir ginklai.

Olha Snitsarchuk

Kyjive gyvenanti žurnalistė ir laidų vedėja. Ji yra dirbusi „Channel 5“ ir Ukrainos visuomeninio transliuotojo televizijoje. Karo Ukrainoje metu, nuo 2022 m. balandžio mėnesio, ji veda tinklalaidę „Čia ir ir dabar: žurnalistų istorijos karo metu“. Žurnalistų karo istorijos / PEN Ukrainos projektas bendradarbiaujant su George'o Gongadzės premija  ir The Ukrainians.

Olha Snitsarchuk portrait.jpg
BANGUOJA__logo j-12.png
bottom of page