top of page

Širdies formos

Trukmė

Metai

Tema

Kalba

Subtitruota

danų, grenlandų

49:18 min

2023

tapatybė, gamta, senatvė

lietuviškai

Audio dokumentika pasakoja keturių pagyvenusių žmonių istorijas Uummannake, Grenlandijos šiaurės vakaruose. Jie susiduria su artimųjų išvykimu ir silpstančiais kūnais. Tačiau gamta persmelkia kiekvieną jų gyvenimo aspektą. Kaip jie išgyvena senėjimą šiame gražiame, atšiauriame krašte? Etnografinis garso kūrinys apie tylą, netektį ir priklausymą.

 

Kalaallit Nunaat – tai inuitų žodis, reiškiantis Grenlandiją. Tris ketvirtadalius šios didžiulės šalies dengia ledo masyvas. Joje gyvena tik 56 370 gyventojų, todėl ji yra mažiausiai apgyvendinta šalis pasaulyje. Grenlandija yra savivaldus darinys, tačiau priklauso Danijos Karalystei. Kolonijinė istorija tiesiogiai pasakojime neatsiskleidžia, tačiau ji yra neatsiejamas pristatomų gyvenimų.  Dėl to buvo uždaryti kaimai, žmonės priverstinai perkelti į miestus, o mokyklose ir valstybinėse įstaigose vyraujančia kalba tapo danų kalba.


Pagyvenę žmonės, kurių balsų klausysitės, užaugo tokiomis sąlygomis. Dauguma jų kalba daniškai, bet ne gimtąja kalba. Susitikimuose su jais autorė apmąstė, ką reiškia, kad ji – danė. Kolonijinės istorija tiesiogiai pasakojime neatsiskleidžia, tačiau ji yra neatsiejamas pristatomų gyvenimų ir susitikimų aspektas.

Autorė Nanna Hauge Kristensen

Vertimas Ieva Toleikytė

Subtitrai Aušra Umbrasaitė

Animacija Emilija Juzeliūnaitė

Nanna Hauge Kristensen

Menininkė kuria garso dokumentikos, meno ir antropologijos sankirtoje, tyrinėja žmogaus ir plačiau nei žmogiškąjį gyvenimą per garsą. Autorę, kaip kūrėją ir kaip klausytoją, traukia intymios, jutiminės ir atviros interpretacijoms istorijos. Garso kūriniai buvo įvertinti tarptautiniais apdovanojimais. Apdovanojimu už geriausią dokumentiką ne anglų kalba festivalyje „Third Coast“ 2018 m. Nanna taip pat dėsto garso etnografiją. 

Nanna Hauge Kristensen_portrait.jpg
BANGUOJA__logo j-12.png
bottom of page