top of page

Uždrausti jausmai

Trukmė

Metai

Tema

Kalba

Dubliuota

estų

35:14 min

2007

LGBTQ+, Katalikų bažnyčia

lietuviškai

Taavė užaugo krikščioniškoje šeimoje, pasirinko studijuoti teologiją ir norėjo tapti pastoriumi. Bet tam sutrukdė jo seksualinė orientacija.

 

2007 metais sukurta Estijos radijo dokumentika „Uždrausti jausmai“ (est. „Keelatud tunded“) pasakoja apie jauną žmogų, kuris priverstas rinktis tarp tikėjimo ir jausmų. Pasak jo, visuomenė kažkaip miglotai tiki, jog „tai nenormalu“, o krikščionys remdamiesi Biblija teigia, kad „tai blogai“. Kadangi niekam nepavyko išrasti būdo atsikratyti homoseksualumo, pirmoji reakcija yra „tai“ išstumti.

 

„Praėjus tiek daug metų ir stebina, ir liūdina tai, kad Taavės istorija šiandien vis dar aktuali ir svarbi“, – sako dokumentikos autorius Meelis Süldas. „Požiūris į homoseksualius žmones bažnyčioje nelabai pasikeitė. Net jei jie būtų aukštos kvalifikacijos specialistai, jiems vis dar galioja tie patys apribojimai“.

Dokumentika parengta bendradarbiaujant su VRT radiju kaip tarptautinės EBU radijo dokumentikos mokymų programos baigiamasis darbas.

Autorius Meelis Süld

Į lietuvių kalbą vertė ir adaptavo Vaida Pilibaitytė

Animacija Emilija Juzeliūnaitė

Meelis Süld

Estijos žurnalistas ir dvasininkas. Tartu universitete studijavo žurnalistiką (2005 m.), papildomai – viešuosius ryšius ir teologiją. Süldas bendradarbiavo laikraštyje „Postimees“ (1996–1998 m.), dirbo Tartu šeimos radijo laidų vedėju (1997–2001 m.). Dabar jis yra Estijos žurnalistų sąjungos pirmininko pavaduotojas ir vienas iš Estijos gėjų asociacijos įkūrėjų.

Meelis Süld.png
BANGUOJA__logo j-12.png
bottom of page