top of page

MENTORYSTĖ

Čia galite susipažinti su pirmosios mentorystės programos mentoriais, dalyviais bei išgirsti jų darbus

 

Dirbutuves vedė NARA garso žurnalistas Adomas Zubė, LRT laidos „Radijo dokumentika“ prodiuserė Sigita Vegytė, NARA žurnalistė, antropologė Martyna Šulskutė, garso dizainerė Kata Bitowt ir LRT radijo žurnalistė Rūta Dambravaitė.

 

Dalyviai: Gerda Antanaitytė, Tomas Balčiūnas, Dainius Daukša, Uršulė Toleikytė, Aurelija Grubliauskaitė, Emilija Statinaitė.

Mentoriai

Adomas Zubė

Radijo prodiuseris ir kultūros žurnalistas, šiuo metu bendradarbiaujantis su žurnalistų kolektyvu NARA. Jo pasakojimai skambėjo LRT RADIJO ir LRT KLASIKOS eteryje, kur jis pastaruosius tris sezonus kūrė laidą, tyrinėjančią operų siužetus – „Arijos dekonstruckija“. Savo kūrybinėje praktikoje Adomas tyrinėja, kaip garso žurnalistika gali susipinti su garso menu ir kaip autentiški balso įrašai kartu su kitais garso elementais (garsovaizdžiais, vibracijomis ir muzika) gali susilieti į vieną, takią garso tekstūrą.

Sigita Vegytė portrait.jpg

Sigita Vegytė

LRT Radijo žurnalistė ir dokumentikų prodiuserė. Kelerius metus dirbo naujienų tarnyboje, kūrė ir vedė laidas apie mokslą bei užsienio naujienas. 2019 m. prisijungė prie „Radijo dokumentikos“ komandos. Savo darbuose daugiausiai dėmesio skiria kariniams konfliktams, nacionalinio saugumo bei gynybos, ir žmogaus teisių temoms. 2021 m. jos dokumentika „Žmogus po skafandru“ buvo nominuota tarptautiniame festivalyje „Prix Europa“.

Kata Bitowt

Garso režisierė, dirbanti LNB garso įrašų studijoje ir bendradarbiaujanti su NARA. Dirbant tiek su studijiniais, tiek su išoriniais  garsais, didžiausias klausimas išlieka: kur yra ir kaip kinta ribos tarp garso, triukšmo ir muzikos?

Kata Bitowt  portrait.jpg
Martyna Šulskutė portrait.jpg

Martyna Šulskutė

Dokumentinių garso pasakojimų prodiuserė ir redaktorė, fotografė. Ji yra baigusi socialinės antropologijos magistrantūros studijas Vytauto Didžiojo universitete. Socialinių mokslų mokėsi Lundo universitete, Švedijoje. Studijų metu įgijo Pietų Ilinojaus universiteto tarpkultūrinio supratimo (angl. Intercultural Understanding) kvalifikaciją. Nuo 2018 m. ji bendradarbiauja su NARA komanda. 2021 m. baigė Ake Blomstrom Award radio dokumentikos kūrimo mokymus su asmeniniu mentoriumi Simon Elmes iš BBC. Ji siekia žurnalistinį pasakojimą praturtinti antropologijos mokslui būdingu aplinkos stebėjimu, pašnekovų gyvenimo tyrinėjimu už įprasto interviu ribų. Jos domėjimosi sritys yra žmogaus ir gamtos santykis, gamtosauga, bendruomenės, etninės grupės, migracija, lauko įrašai (angl. field recordings).

Rūta Dambravaitė

LRT RADIJO žurnalistė, kurianti „Radijo dokumentikos“ laidas. Rūtai įdomu pasakoti istorijas ir kas kartą ieškoti savito būdo tai padaryti. Idėjos dažnai kyla atsitraukus nuo kompiuterio ir montažinės, tad svarbu nepraleisti visų įmanomų šansų įkvėpimui pasisemti.

Rūta Dambravaitė portrait.jpg
BANGUOJA__logo j-12.png
bottom of page