top of page

Nerimas

Trukmė

Metai

Tema

Kalba

Subitruota

Rumunų

7 min

2018

neverbalinė komunikacija

trauma

psichologinė sveikata

lietuviškai

Neverbalinis garso kūrinys pasakojantis apie sunkumus, patiriamus tęsiant įprastą gyvenimą kovoje su prisiminimais apie praeities traumą bei juos iššaukiančiais veiksniais. Kūrinio tikslas – nenaudojant žodžių, apibūdinti skausmą ir vienatvę, lydinčius skausmingas patirtis, ir parodyti, kad psichologinės kančios yra tokios pat rimtos ir alinančios kaip ir bet koks fizinis skausmas. Kūrinyje girdimi binauriniai garsai leidžia pažvelgti į potrauminio streso sindromą iš jį kenčiančiųjų pozicijos. 

 

Patirdamas nuolatinius dirgiklius, kūrinio protagonistės protas, siekdamas save apsaugoti, atsiriboja nuo išorinio pasaulio arba jį filtruoja, taip bandydamas susidoroti su nevaldomu noru iš naujo išgyventi prisiminimus apie traumavusį įvykį. Garsiniai dirgikliai protagonistės matymą perkelia iš dabarties akimirkos į praeities nuotrupas. Pasirinkdamas, ką girdėti ir suvokti, jos protas tarsi įgauna savo balsą. 

 

Binaurinis efektas buvo sukurtas naudojant garso redagavimo techniką, ištobulintą atliekant asmeninius tyrimus. Įrašas padarytas be binaurinės instaliacijos.  


„Nerimas“ (rum. Santé) yra savadarbis kūrinys 2018 m. apdovanotas „Grand Prix Nova“, Bukarešte.

Prodiuserė Ana Teodora Popa

Animacija Emilija Juzeliūnaitė

Ana Teodora Popa

Garso inžinierė ir kompozitorė iš Jašo, Rumunijoje. Ji studijavo Ontarijo garso įrašymo technologijų institute ir dirbo gyvo garso inžiniere Londono miesto muzikos teatre. 2013 m. ji pradėjo dirbti savo svajonių darbą Nacionaliniame Jašo teatre ir ilgainiui tapo Garso ir vaizdo skyriaus vadove. Norėdama tęsti veiklą kūrybiniuose projektuose, 2017 m. ji pradėjo dirbti laisvai samdomą darbą. 2018 m. ji užėmė trečiąją vietą „Grand Prix Nova“ konkurse su neverbaliniu binauriniu kūrinių, sukurtu naudojant tik mono/stereo įrašus ir unikalų redagavimo metodą. Menininkė dalyvauja novatoriškuose ir iššūkių kupinuose nepriklausomuose projektuose, kurdama teatro spektakliams, eksperimentiniams performansams, garso instaliacijoms ir filmams. Ji yra dirbusi su „Regenerator“ ir „Descentrat“ projektais ir dalyvavusi „Sonic Future Residencies“ rezidencijoje. Šiuo metu ji rašo muziką ir atlieka binaurinio garso tyrimus, vystydama savo techniką. Jos meninis tikslas – kūriniais taip pasiekti klausytojus, kad šie išgyventų ir susitapatintų su tuo, kas jau yra jų viduje. 

Ana Teodora Popa _portrait.jpg
BANGUOJA__logo j-12.png
bottom of page